oko

I ogólnopolskie targi pracy dla uczelni artystycznych

Łódź 22-23.04.2016

Już za nami pierwsza edycja Ogólnopolskich Targów Pracy dla Uczelni Artystycznych – START, która odbyła się 22-23 kwietnia 2016 r. Wzięło w niej udział 21 firm/instytucji. Targi odwiedziło ok 400 studentów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentowane na ekranach prace studentów.

Serdecznie dziękujemy za pomoc studentom Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, którzy przy współpracy ze studentami Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi przygotowali program inauguracyjny. Dziękujemy również wszystkim, którzy pomagali przy organizacji tego pionierskiego dla artystów przedsięwzięcia.

Mamy nadzieję, że kolejna edycja, w przyszłym roku spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem zarówno ze strony przedstawicieli biznesu jak i studentów.

Od organizatora

Szanowni Państwo,

W dniach 22-23 kwietnia 2016 roku Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi organizuje I Ogólnopolskie Targi Pracy dla Uczelni Artystycznych, które odbędą się na terenie naszej uczelni. Są to pierwsze tego typu Targi Pracy w Polsce.

Chęć ich organizacji zrodziła się z potrzeby przybliżenia studentom uczelni artystycznych kwestii związanych z rynkiem zatrudnienia w Polsce. Zależy nam na tym, aby młodzi adepci sztuki, opuszczając szkołę artystyczną, potrafili odnaleźć się we współczesnym świecie. Dlatego też postanowiliśmy wyjść im naprzeciw i pomóc poprzez m.in. przedstawienie jak największej oferty pracy, praktyk, staży, dopasowanie kształcenia do potrzeb rynku itd. Łódź, położona w centrum Polski, jest najmłodszym wśród dużych miast w Polsce. W XIX wieku – w okresie najszybszego rozwoju miasta - była "ziemią obiecaną" wielu narodów. Odbiło się to trwałym piętnem na krajobrazie, ale miało też wpływ na rozwój wielokulturowego i ponadnarodowego społeczeństwa.

Po tej barwnej mozaice kultur i narodów pozostały dziś pałace i świątynie. Pozostała również przedsiębiorczość i otwartość mieszkających tu ludzi. Zawieruchy historii sprawiły, że to właśnie w Łodzi odradzało się szkolnictwo wyższe. Powstały szkoły artystyczne: Państwowe Konserwatorium Muzyczne – obecnie Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów, Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych – obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego oraz Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera. Absolwenci tych uczelni znani są na całym świecie, a wśród nich można wymienić takie nazwiska, jak: Marcin Paprocki, Mariusz Brzozowski (Paprocki&Brzozowski), Łukasz Jemioł, Natalia Jaroszewska, Andrzej Wajda, Roman Polański, Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Zanussi, Jan Machulski, Krzysztof Cwynar, Włodzimierz Korcz, Wanda Wiłkomirska czy Teresa Żylis-Gara. Współczesna, prężnie rozwijająca się gospodarka, potrzebuje młodych ludzi, którzy będą kontynuowali pracę przodków. Podczas Targów Pracy mają możliwość poznać się przedstawiciele prężnie rozwijających się firm oraz młodzi, wykształceni ludzie z całego kraju, którym udzieli się wyjątkowa atmosfera Łodzi.

Dla studentów

W dniach 22 – 23 kwietnia 2016 r. na terenie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi odbędą się I Ogólnopolskie Targi Pracy dla Studentów i Absolwentów Szkół Artystycznych – START. W tych dniach stwarzamy studentom możliwość zaprezentowania swojego dorobku przyszłym pracodawcom. Będzie można to zrobić na mobilnych ekranach („kioskach”).

Zainteresowanych prosimy, aby najpóźniej do dnia 10 marca 2016 r. przygotowali 15-20 zdjęć swoich prac w wysokiej rozdzielczości i dostarczyli je bezpośrednio do Biura Karier ASP lub przesłali e-mailem na adres kariera@asp.lodz.pl. Prosimy również o podanie: imienia i nazwiska, roku studiów/wydziału oraz dołączenie krótkiego opisu swoich prac lub dotychczasowego dorobku (max. 800 znaków). Ekspozycja będzie prezentowana prze dwa dni trwania Targów. Zapraszamy do udziału, ponieważ jest to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania swojego dorobku oraz promocji własnej osoby przed przedstawicielami biznesu.

Warunkiem koniecznym zgłoszenia jest złożenie przez zainteresowanego oświadczenia wyrażającego zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku na formularzach zamieszczonych poniżej.

Pobierz oświadczenie (.pdf)

Program

Inauguracja
22.04.2016
11:00 - 12:00
Centrum Promocji Mody,
Aula I piętro

Konferencja organizowana przez Urząd Marszałkowski
"Design thinking"

22.04.2016
12:30 - 15:30
Centrum Promocji Mody,
Aula I piętro
Za chwilę zmienimy wszystko
12:30 - 14:30 - Warsztat
15:00 - 15:30 - Wykład
Robert Majkut / Robert Majkut Design
22.04.2016
15:45 - 16:15
Centrum Promocji Mody,
Aula I piętro
Design thinking jako metoda tworzenia nowych produktów i usług
Przemysław Hałub / Designthinking.pl
22.04.2016
16:15 - 17:00
Centrum Promocji Mody,
Aula I piętro
Design Thinking według Google czyli Creative Skills for Innovation
Michał Kramarz / Google Polska

Firmy
22 kwietnia 2016

DEANTE
22.04.2016
10:00 - 11:00
VIP ROOM,
parter CPM / CNiS
„Pokieruj wodą…pod prąd. O realiach projektowania dla polskiej firmy-Deante”
Michał Łój / Product Manager oraz projektant Deante Sp.J.
Anna Kowalska - Z-ca Dyr. Handlowego ds. Marketingu Deante Sp.J.
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości
22.04.2016
12:30 - 14:00
VIP ROOM,
parter CPM / CNiS
Modele biznesowe dla młodych – przedsiębiorcza alternatywa dla umowy o pracę
Witold Buraczyński / doradca biznesowy w Inkubatorach AIP
Akademia Sztukaterii
22.04.2016
14:30 - 15:00
VIP ROOM,
parter CPM / CNiS
Stopa detalu
Wojciech Borowczyk / Borowczyk Architekci
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości
22.04.2016
15:15 - 16:45
VIP ROOM,
parter CPM / CNiS
Jak przejść rozmowę kwalifikacyjną i nie zwariować
Witold Buraczyński / doradca biznesowy w Inkubatorach AIP

23 kwietnia 2016

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości
23.04.2016
10:30 - 11:30
VIP ROOM,
parter CPM / CNiS
Jak założyć firmę bez ZUS
Zuzanna Kaniewska / Manager regionalny Inkubatorów AIP Łódź-Poznań-Szczecin
PARADYŻ
23.04.2016
11:45 - 12:30
VIP ROOM,
parter CPM / CNiS
Buduj osobistą markę
Maria Majewska / menedżer produktu

Patronat honorowy

Ministerstwo Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
Wojewoda Łódzki
Zbigniew Rau
Marszałek Województwa Łódzkiego
Witold Stępień
Prezydent Miasta Łodzi
Hanna Zdanowska

Patronat medialny

Partnerzy

Wystawcy

Lokalizacja

Akademia Sztuk Pięknych
im. Władysława Strzemińskiego
w Łodzi

ul. Wojska Polskiego 121,
91-726 Łódź

Kontakt z organizatorem Targów:
kariera@asp.lodz.pl

Kom.: 514-076-689

Tel.: 42 254-74-86

Kontakt

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w Targach Pracy napisz do nas. Chętnie odpowiemy Ci na pytania, doradzimy i pomożemy dokonać optymalnego wyboru. W odpowiedzi wyślemy formularz zgłoszeniowy.

regulamin (.pdf)

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 01 kwietnia 2016 roku.
Zapraszamy!